Hakkımızda

Has Hazır Beton, 1969 yılında kurulan BAŞAK KİREMİT’e ait Başak Grup üyesi olmakla beraber 2004 yılında Eskişehir Muttalip Sanayi Bölgesindeki 27.000 m2’lik alanında hazır beton üretimine başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren birçok projede yer alan Has Hazır Beton, müşteri odaklı çalışma prensibi ile her geçen gün müşteri portföyünü genişletmektedir.

Sürekli gelişmeyi hedefleyen Has Hazır Betonun 2012 yılı yatırımları sonucunda, 120 m3/sa ve 160 m3/sa kapasiteli beton santrali ile 2 adet 90 m3 saatlik 36 metrelik, 2 adet 60 m3/sa’lik 32 metrelik ve 1 adet 60 m3/sa’lik 24 metrelik son sistem beton pompaları bulunmaktadır. Tedarikçilerinden mineral katkı ve çimento teminini gerçekleştirmek amacı ile 2 adet silobası mevcuttur. Müşteriye en hızlı şekilde ulaşabilmek için arttırdığı taşıma filosu ise, 8 adet 12 m3’lük, 10 adet 10 m3’lük, 2 adet 9 m3’lük ve 2 adet 7 m3’lük transmikserlerden oluşmaktadır.

Has Hazır Beton ARGE birimi, Türk Standartlarını ve mevzuatlarını yakından takip eden işinin ehli inşaat mühendisi ve teknisyenlerinden oluşmaktadır. Tedarikçileri ve müşterileri ile sürekli iletişim içerisinde olan Has Hazır Beton ARGE personeli, hammaddeden nihai ürünün müşteriye sunulmasına kadar geçen süreçte kontrollerini devam ettirmektedir. Müşteri talebi doğrultusunda çeşitli tip özel reçete çalışmaları Arge personeli tarafından tasarlanmaktadır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini benimseyen, misyonunu ve vizyonunu bu doğrultuda genişleten Has Hazır Beton A.Ş., 2005 yılından bu yana bir Türkiye Hazır Beton Birliği üyesi olup beton üretimi için gerekli olan “G” belgesini THBB Kalite Güvence Sistemi kuruluşundan temin etmektedir. THBB Kalite Güvence Sistemi ve TSE tarafından ürün denetimleri gerçekleştirilmektedir. Sistem denetimlerini ve yerinde beton dökümü denetimlerini uygunluk teyidi ile geçen Has Hazır Beton A.Ş., iç denetimleriyle de ürün ve hizmet kalitesini sürekli kontrol etmektedir.

Numune alımından, saklama koşullarına ve raporlamaya kadar geçen süreçte Türk Standartlarının ürün şartlarını yerine getirmeye özen göstermektedir. Ürün şartlarını yerine getirirken herhangi bir hata olmaması amacı ile kullandığı cihazların kontrolünde TÜRKAK tarafından akredite edilmiş kuruluşlardan kalibrasyon desteği almaktadır.

Has Hazır Beton Yönetimi, THBB birliğinin, TSE’nin ve Sanayi odalarının açmış olduğu eğitimleri yakından takip etmekte ve teknik personelinin yetkinlik belgesi alması konusunda destek vermektedir. Şirket içi ve şirket dışı eğitimlere önem veren Has Hazır Beton yönetimi şirket içi memnuniyete önem vererek hizmet kalitesinin artmasını sağlamaktadır.

İyi bir çevreci olan Has Hazır Beton, Eskişehir’de bir ilke imza atarak geri dönüşüm ünitesinin alt yapısını tamamlamıştır. Has Beton A.Ş. üretimden çıkan atıklarını geri kazanarak, hem ülke ekonomisine hem de çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirecektir.